Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[450l] Peruwiańska herbata w paski
Akwarium na chwilę obecną jest jeszcze na etapie urządzania. Na razie mała zajawka, oświetlenie to improwizacja z trzech latarek.
- wymiary: 150x60x50
- oświetlenie: brak, docelowo ok 24W w LED
- ogrzewanie: 2 x 100W grzałki bez termostatu umieszczone poziomo przy dnie sterowane zewnętrznym kontrolerem (na razie w produkcji)
- filtracja: Ikola MAXX 600, Eheim Skim 350
- podłoże: piasek
- rośliny: kilka anubiasów (nie wiem czy zostaną)
- zwierzęta: Skalary Peruwiańskie i inne ryby towarzyszące ;)

[Obrazek: ogRrGum.jpg]
Tam gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli samodzielnie.
Odpowiedz
Kurde...Jest KLIMAT Cyprian!! Podoba mi się bardzo. Korzeni jeszcze będziesz dokładał?Ile masz skalarków w sumie?
Mam niezły korzeń długości chyba 150 cm, kobyła spora. Jak znajdę zdjęcia to podeślę Ci jak chcesz
Pozdrawiam
Marcin!

Moje filmy
Moje ryby

[Obrazek: baner1.gif]
Odpowiedz
Drewna na pewno przybędzie, dzisiaj dojechał do mnie wypasiony korzeń od Yato (serdeczne dzięki) i na pewno go tutaj zatopię ale poczekam z tydzień aż biologia lepiej się ustabilizuje co by jakieś katastrofy nie sprowadzić na siebie. Anubiasy chętnie bym wywalił ale zona upiera się żeby chociaż odrobinę zielonego zostawić.

Dorosłe pasiaki bez zmian czyli 6, a młodych zostało mi jeszcze ok 60szt. 38szt. znalazło nowy dom ;) Jak są chętni na fajne skalary to zapraszam :D
Odpowiedz
No gratulacje! Zarówno litraż super jak i aranżacja klimatyczna. Niewiele widać ale to co widać prezentuje się świetnie, korzenie super i fajnie rozmieszczone, coś innego ;)
Ale skalarów to chmara, tak ma być czy będzie jeszcze jakaś redukcja?
Odpowiedz
Praktycznie wszystkie młode są na sprzedaż, chcę może 2 szt. sobie zostawić. Aranż jak to u mnie: wrzuciłem co miałem i samo tak wyszło.
Odpowiedz
Cacuszko, ale dobrze że drewna dołożysz ;)
Odpowiedz
No to dobrze Ci wyszło to wrzucanie. Zgadzam się z Twoją żoną, zielonego trochę trzeba zostawić ;)
Odpowiedz
Widziałem na żywca robi wrażenie! a te "maluszki" to fajne zgrana banda jak urosną do rozmiarów rodziców to robić będą naprawdę sporą furorę - piękne ryby
Odpowiedz
Drewna zdecydowanie za mało. A może jeszcze jakieś żabienice dodać do tych anubiasów?
Odpowiedz
Pięknie się zapowiada. Jeśli żona chce koniecznie zieleninę, to może coś tfu, tfu biotopowego byś wrzucił? ;) Choć anubiasy mają swój urok...
Odpowiedz
Teraz patrząc na kompie na zdjęcie to jednak te anubiasy mi nie pasują tam...
Będziesz dążył by dać im jak najlepsze warunki (pH,KH,GH itp). czy po prostu kranówkę będziesz lać?
Odpowiedz
(13.02.2017 21:54)cypeks napisał(a): oświetlenie to improwizacja z trzech latarek

Szewc w dziurawych butach chodzi :)
Co do akwarium to już zapowiada się bardzo ciekawie. Będę kibicował :)
Odpowiedz
Podoba mi sie :)
Odpowiedz
A co tam oprócz tych Peruwianów masz jeszcze?

Wygląda zacnie nawet znikome zielsko mi nie przeszkadza
Odpowiedz
(13.02.2017 23:55)Mateusz napisał(a): Będziesz dążył by dać im jak najlepsze warunki (pH,KH,GH itp). czy po prostu kranówkę będziesz lać?
W planach jest denitryfikator z węża ogrodowego, jak się sprawdzi i ograniczę podmianki do minimum to będę lał RO, jeżeli nie, to pozostaje kranówka bo nie dam rady tyle RO wyprodukować.
(14.02.2017 01:40)Andrzej napisał(a): Szewc w dziurawych butach chodzi
Czekam na dostawę LEDów z ChRL ;)
(14.02.2017 12:09)Zola67 napisał(a): A co tam oprócz tych Peruwianów masz jeszcze?
Kirysy pandy i pstre, kilka otosów, zwinniki Blehera + rhodostomusy, 2 samce molinezji black molly (do oddania), samica bojownika syjamskiego (do oddania).
Odpowiedz
Film trochę lepiej odzwierciedla klimat:

Odpowiedz
Film kaput :(
Odpowiedz
(14.02.2017 22:38)cypeks napisał(a): Film trochę lepiej odzwierciedla klimat:

Prywatny jest ;)
Pozdrawiam
Marcin!

Moje filmy
Moje ryby

Odpowiedz
Zapomniałem zmienić a dodatkowo coś się posypało na YT i teraz nie mogę zmienić. Wrrrr

Wygląda na to, że już działa.
Odpowiedz
Ale tam tłoczno :)
Odpowiedz