Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ludwigia inclinata var. verticillata ‚Pantanal’
#1
POCHODZENIE : Odmiana ta pochodzi z mokradeł Pantanal w południowo-zachodniej Brazylii.


OPIS :  Ludwigia inclinata var. verticillata ‚Pantanal „jest jedną z wielu form Ludwigia inclinata, charakteryzuje się silnie strukturyzowanych liści. Jego emersyjna forma jest dość spektakularna z zielonymi jajowatymi liśćmi, jednak jego forma zanurzona jest naprawdę piękna, ma intensywnie różowe do czerwonych liście.


UPRAWA : Ludwigia inclinata var. verticillata ‚Pantanal ” ma pewne wymagania  dla zdrowego wzrostu. Potrzebuje dużo, dużo światła (co najmniej 0,75 wata na litr) i bardzo wysokiej zawartości CO2 (25-30 mg / l). Azot i fosfor powinny być dodawane regularnie. Nie powinny spadać poniżej zalecanego poziomu, dla NO3 5-15 mg / l oraz PO4 1-2 mg / l, ponieważ roślina przestaje rosnąć  jeśli ich nie zapewnimy. Żelazo i mikroelementy powinny być dozowane w obfitych ilościach, aby zapewnić zdrowy, kolorowy wzrost. 


Jeśli L. inclinata var. verticillata ‚Pantanal „nie uzyska wystarczającej ilość żelaza, jej liście rosną mniejsze i są mniej intensywnie zabarwione. Ekstremalny niedobór może prowadzić nawet do wzrostu nowych liści białych. Jak gatunki Tonina i Eriocaulons, L. inclinata var. verticillata ‚Pantanal’ lubi  wody na bardzo miękkie  (6 dgh lub poniżej) i kwaśne podłoże zawierające torf, jak np ADA Aquasoil.


W silnym świetle  macierzysta roślina rośnie pionowo, w przeciwieństwie do jej odmiany L. inclinata var. verticillata ‚Kuba’. Odmiana’Pantanal „nie jest tak silna, mocna i inwazyjna w uprawie  jak jej większa odmiana ‚Kuba ‚. Jednakże, jeżeli warunki wzrostu są optymalne, L. Inclinata var. verticillata ‚Pantanal’ ma również imponujące tempo wzrostu i wymaga regularnego przycinania.Choć rzadko stosowane w zbiornikach w stylu Takashi Amano – Nature Akwarium lub w zbiornikach w stylu holenderskim, ta odmiana Ludwigi doskonale nadaje się do tworzenia czerwonych akcentów w zbiornikach.

[Obrazek: 8Ludwigia_inclinata_verticillata_Pantanal1.jpg][Obrazek: 8Ludwigia_inclinata_verticillata_Pantanal2.jpg]

http://akwa-mania.mud.pl/
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ludwigia inclinata var. verticillata ‚Curly’ Zola67 0 1 753 26.01.2017 17:40
Ostatni post: Zola67
  Ludwigia inclinata var. verticillata ‚Cube’ – Ludwigia okółkowa Zola67 0 1 491 26.01.2017 17:35
Ostatni post: Zola67
  Ludwigia inclinata– Ludwigia nachylona Zola67 0 1 637 26.01.2017 17:30
Ostatni post: Zola67

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości